HÍREK 2022
Lajtha László írásai összkiadásának második könyvbemutatója
a Néprajztudományi Intézetben
2022. november 24-én 14 órakor, a Bölcsészettudományi Kutatóközpont (BTK) Néprajztudományi Intézete VIII. emeleti tárgyalótermében, a BTK Zenetudományi Intézete (ZTI) és Néprajztudományi Intézete rendezésében újabb bemutatót tartottak, amelyen a jelenlévő szakemberek megismerkedhettek a Lajtha László írásai I–II. című összkiadással, melyet Berlász Melinda zenetörténész, a BTK ZTI nyugalmazott főmunkatársa adott közre. Munkáját Biró Viola és Ozsvárt Viktória fiatal zenetörténészek, a ZTI munkatársai segítették. A kötetet a BTK ZTI és a Rózsavölgyi és Társa kiadó jelentette meg 2021-ben. A rendezvény házigazdája Balogh Balázs, a BTK főigazgatója volt. A kétkötetes, 800 oldalas, Lajtha 104 írását tartalmazó kritikai összkiadást ezúttal Riskó Kata népzenekutató, a ZTI munkatársa ismertette. Berlász Melinda Lajtha László és a néprajztudomány kapcsolata a Néprajzi Múzeum intézményes keretében (1913–1949) címmel tartott előadást, majd Lajtha A magyar siratókról című előadásának keletkezéstörténetét ismertette. Ezután Lipták Dániel, a ZTI tudományos segédmunkatársa olvasott fel részletet a Lajtha-szövegből. Sőregi Anna (ének), Lipták Dániel (hegedű), Árendás Péter (kontra) és Tímár Márton (nagybőgő) pedig Lajtha László széki gyűjtéséből szólaltatott meg egy csokrot.
Tájékoztatásként közöljük a két kötet tartalomjegyzékét, amely itt tekinthető meg.
A könyvbemutató meghívója:
Riskó Kata könyvismertetőjének teljes szövege itt olvasható.
Berlász Melinda a könyvbemutatón elhangzott előadásának teljes szövege itt olvasható.
Képek az eseményről
Balogh Balázs, a BTK főigazgatója, Biró Viola zenetörténész,
Berlász Melinda zenetörténész
Sőregi Anna (ének), Árendás Péter (kontra), Tímár Márton
(nagybőgő) és Lipták Dániel (hegedű)
a Néprajztudományi Intézetben megrendezett könyvbemutatón
Balogh Balázs, a BTK főigazgatója, Berlász Melinda zenetörténész
és Riskó Kata népzenekutató
Lajtháról szóló előadások a Zenetudományi Intézet ünnepi konferenciáján
2022. november 17-én és 18-án, csütörtökön és pénteken, a Bölcsészettudományi Kutatóközpont Irodalomtudomány Intézetének Klaniczay termében (az Eötvös Kollégium Ménesi úti épületében, az Eötvös Könyvtárban) Ötvenöt esztendő címmel ünnepi konferenciát tartott a Bölcsészettudományi Kutatóközpont Zenetudományi Intézete, a 80. születésnapját ünneplő Berlász Melinda, Domokos Mária és Bereczky János tiszteletére. A konferencián több előadás is foglalkozott Lajtha Lászlóval: Biró Viola Jelentés(ek) a magyarországi népzenekutatásról – Bartók és Lajtha a Népszövetségben címmel, Tóth Emese Gyöngyvér pedig „...sok kérdésre világot derítő segédtudomány...” – Lajtha László és a magyar zenei ikonográfia címmel tartotta meg előadását.
A konferencia meghívója:
A konferencia részletes programja itt található.
A konferencia előadásainak rövid kivonata itt olvasható.
Emlékkoncert és kerekasztal-beszélgetés Lajtha László tiszteletére
a Magyar Zene Házában
2022. október 30-án, vasárnap 19.30-kor, a Városligetben található Magyar Zene Házában a 130 éve született zeneszerző-népzenekutató tiszteletére rendeztek emlékkoncertet, melyen – Árendás Péter szerkesztésében – Lajtha népzenei gyűjtéseiből hallhatott többcsokornyit a nagyszámú érdeklődő közönség, valamint a zeneszerző X. vonósnégyese is elhangzott a Korossy Kvartett interpretálásában. A koncert előtt két kerekasztal-beszélgetés is volt, délután Kovács Levente Lajtha Ábellel készített interjújáról és a Lajtha László életéről forgatott dokumentumfilmjéről volt szó, a Lajtha-díjas Pálóczy Krisztina a Néprajzi Múzeum Lajtha Lászlót érintő tartalmairól, Tessely Zoltán az épülő bicskei Lajtha Ház és Kulturális Központról, Liber Endre pedig annak tervezett funkcióiról beszélt. A második kerekasztal-beszélgetésen, 18 órakor Lajtha életművének zeneszerzői és népzenekutatói oldaláról Solymosi-Tari Emőke zenetörténészt és Pávai István etnomuzikológust kérdezte a moderátor: Richter Pál zenetörténész, a Zenetudományi Intézet igazgatója. A Lajtha-napon a Magyar Zene Háza előcsarnokában Pávai István Lajtha Lászlóról, a népzenekutatóról szóló kiállítása is látható volt.
További részletek:
https://magyarzenehaza.com/esemeny/lajtha-130
Képek az eseményről
Liber Endre, Salamon Soma, Tessely Zoltán, Solymosi-Tari Emőke, Árendás Péter,
Pálóczy Krisztina a Magyar Zene Háza Lajtha-napján.
Háttérben az épülő bicskei Lajtha-ház látványterve
Richter Pál, Solymosi-Tari Emőke, Pávai István a Magyar Zene Háza Lajtha-napján
A Korossy Kvartett Lajtha X. kvartettjét játszotta
a Magyar Zene Háza Lajtha-emlékkoncertjén
A Magyar Zene Háza Lajtha-napjának emlékkoncertjén a népzenész
és klasszikus zenész előadók együtt köszönték meg a közönség tapsát
Lajtha László írásai I–II.
Könyvbemutató és a 80 éves Berlász Melinda zenetörténész köszöntése
a Pesti Vigadóban
2022. október 10-én, hétfőn 11 órakor, a Magyar Művészeti Akadémia székházában, a Pesti Vigadóban, a Makovecz Teremben ünnepélyes keretek között mutatta be az MMA Művészetelmeéleti Tagozata a Lajtha László írásai I–II. című kétkötetes kritikai összkiadást, amely Lajtha valamennyi jelenleg ismert, a nyilvánosságnak szánt írását tartalmazza, a Széchenyi-díjas zenetörténész, az MMA rendes tagja, Berlász Melinda közreadásában. A 800 oldalas munkában, melyet a Bölcsettudományi Kutatóközpont Zenetudományi Intézete és a Rózsavölgyi és Társa Kiadó jelentetett meg 2021-ben, 104 Lajtha-írás található. (30 évvel ezelőtt, 1992-ben, Lajtha születésének centenáriuma alkalmából jelent meg az összkiadás előzményének tekinthető Lajtha László összegyűjtött írásai I. című kötet, amelyben 55 írás olvasható, és amelynek szerkesztője és közreadója ugyancsak Berlász Melinda volt.)
A könyvbemutató moderátora dr. Solymosi-Tari Emőke zenetörténész, az MMA Művészetelméleti Tagozata vezetője volt, ő vezette a kerekasztal-beszélgetést is, amelyre Berlász Melinda könyvismertető előadása után került sor, és amelynek résztvevői a kötet létrehozását is segítő Biró Viola zenetörténész, továbbá Tari Lujza és Pávai István népzenekutatók és Sebő Ferenc népzenekutató-előadóművész voltak. Szabó András előadóművész két írást olvasott fel Lajtha Lászlótól (az 1962-es Pályaképet és a szintén 1962-ből való Megnyitó beszédet, mely Medveczky Jenő kiállításán hangzott el – ez utóbbit a könyvbemutatón számos Medveczky-festmény kivetítésével illusztrálták), amelyeket előzőleg Berlász Melinda ismertetett. Meláth Andrea énekművész és Virág Emese zongoraművész előadásában Lajtha három népdalfeldolgozását hallgathatta meg a közönség a nagy érdeklődést keltő rendezvény részeként. A könyvbemutató végén a közreadót, Berlász Melindát köszöntötte 80. születésnapja alkalmából Solymosi-Tari Emőke zenetörténész, tagozatvezető, majd dr. Richly Gábor a Magyar Művészeti Akadémia főtitkára.
Az eseményről a Magyar Művészeti Akadémia Hírlevele is beszámolt a 2022. októberi számának 12. oldalán.
Képek az eseményről
Berlász Melinda zenetörténész, az MMA rendes tagja (jobbra) Solymosi-Tari Emőke
zenetörténésszel, az MMA Művészetelméleti Tagozata vezetőjével,
a könyvbemutató moderátorával
Berlász Melinda zenetörténész, az MMA rendes tagja Juhász Judittal, az MMA
szóvivőjével, az ünnepi könyvbemutató után. Háttérben Zádori Mária énekművész
és Sipos János népzenekutató, az MMA akadémikusai (Fotó: STE)
Az ünnepelt: Berlász Melinda zenetörténész, az MMA rendes tagja a könyvbemutató
után, családja körében, valamint Szinyei Merse Anna művészettörténésszel
(a képen középen), Solymosi-Tari Emőke zenetörténésszel, Gyurkó Csillával
(Lajtha László jogörökösével) és Miháltzné Tari Lujza népzenekutatóval (a kép jobb szélén)
Lajtháról szóló előadások a II. Lajtha László Nemzetközi Népzenei Konferencián, Martonvásáron
2022. szeptember 3-án, szombaton a Trilla Fesztivál keretében a Hangvető Zenei Terjesztő Társulat Kft. másodszor rendezte meg a Lajtha László Nemzetközi Népzenei Konferenciát Martonvásáron, az Agroverzum Tudományos Élményközpontban. A konferenciát reggel 9.50-kor Liber Endre nyitotta meg, majd a délelőtti panelen külföldi előadók prezentációi hangzottak el a népzeneoktatás mintáiról, tapasztalatairól. 14 órától az érdeklődők három (egyenként félórás) előadást hallhattak Lajtha László szellemi hagyatékáról:
14.00–14.45: Berlász Melinda: Lajtha László írásai I–II.
15.00–15.45: Pávai István: Lajtha László és Bözödi György kapcsolata
16.00–16.45: Solymosi-Tari Emőke: Lajtha zenéje a koncertéletben és hangfelvételeken – tendenciák az elmúlt évtizedekben
A konferencia helyszínén az érdeklődők megtekinthették Pávai István kiállítását is Lajtha Lászlóról, a népzenekutatóról.
Képek az eseményről
A konferencia magyar nyelvű szekciójának előadói: Solymosi-Tari Emőke,
Pávai István, Berlász Melinda, a konferencia egyik szervezőjével
Berlász Melinda (a képen balra) előadást tart a martonvásári konferencián
Pávai István előadást tart a martonvásári konferencián
A martonvásári konferencián Pávai István Lajtha László, a népzenekutató
című kiállítása is látható volt
A konferencia helyszíne a martonvásári Agroverzum volt
Lajtha fonográfos gyűjtéseiből készült online katalógus bemutatása
a Múzeumok Éjszakáján, a Néprajzi Múzeumban
2022. június 25-én, szombaton 21 órakor, a Múzeumok Éjszakáján, a Néprajzi Múzeum új épületének II. emeleti központi rendezvénytermében, Újragombolt hagyományok címmel bemutatták a Lajtha fonográfos gyűjtéseiből készült online katalógust. Az eseményen Kemény Márton, Maczó Villő és Pálóczy Krisztina tartott tájékoztatást.
További részletek:
https://muzej.hu/program/130-eve-szuletett-lajtha-laszlo-2022-06-25t21-00
Lajtha-zene és tárlatvezetés a Múzeumok Éjszakáján, a Zenetörténeti Múzeumban
2022. június 25-én, szombaton 18.30-kor, a Múzeumok Éjszakáján, a Zenetudományi Intézetben, a Zenetörténeti Múzeum 4. termében (1014 Budapest, Táncsics u. 7.) Debussy és Lajtha műveiből rendeztek koncertet. Lajthától a szaxofonra és zongorára írt Intermezzo, valamint a fuvolára és zongorára komponált Koncertszonáta hangzott el. A fellépő művészek Kanyó Dávid (fuvola), Szepesi Bence (szaxofon) és Réti Balázs (zongora) voltak. Utána, 19.30-kor a Múzeum 6. termében a Lajtha-emlékszobát mutatta be Dalos Anna zenetörténész.
További részletek:
https://muzej.hu/program/lajtha-es-debussy-2022-06-25t18-30
Hangverseny a Magyar Rádióban a 130 éve született Lajtha László műveiből
2022. június 21-én, kedden, 18.45-kor a Magyar Rádió Sára Sándor Termében a zeneszerző születésének 130. évfordulója tiszteletére Lajtha-koncertet adott Báll Dávid (zongora) és Szabó Péter (gordonka). Közreműködött Iván Tímea és Molnár Noémi (hegedű), valamint Juhász Barna (mélyhegedű). A programban az Op. 17-es cselló-zongora szonáta és az Op. 4-es zongoraötös (Dramma per musica) hangzott el.
Koszorúzás Lajtha László születésének 130. évfordulóján
2022. június 14-én, kedden 17 órakor a Hagyományok Háza szervezésében ismét megkoszorúzták Lajtha László emléktábláját Budapesten, a Váci utca 79-es számú házon (a Havas utca sarkán). Az eseményen Szentgyörgyvölgyi Péter, az V. kerület polgármestere, majd Tóth János, közművelődési szakember, a Hagyományok Háza Hálózati Osztály osztályvezetője mondott beszédet a zeneszerző, népzenekutató, pedagógus születésének 130. évfordulója tiszteletére. Ezután az emlékezők a Tükrös Zenekar vezetésével, muzsikaszóval átvonultak a Károlyi-kertbe, ahol a világ első Lajtha-szobra (Gálhidy Péter alkotása) áll. Itt először Gyurkó Csilla, Lajtha László egyik jogörököse olvasta fel emlékezését, majd Solymosi-Tari Emőke zenetörténész tartott ünnepi beszédet. A szobor megkoszorúzása után a Tükrös Zenekar Lajtha László gyűjtéseiből játszott, az elmúlt években kialakult hagyományoknak megfelelően.
Solymosi-Tari Emőke beszéde itt olvasható.
További részletek az eseményről:
Képek a megemlékezésről
Szentgyörgyvölgyi Péter polgármester beszédet mond
a Lajtha-háznál, a Váci utcában (fotó: STE)
Tóth János a Hagyományok Háza részéről koszorút helyez el
a Váci utcai emléktáblánál (fotó: STE)
A megkoszorúzott emléktábla a Váci utcai Lajtha-ház falán (fotó: STE)
Az ünneplők a Tükrös Zenekar vezetésével átvonulnak a Váci utcából
a Károlyi-kerti Lajtha-szoborhoz (fotó: STE)
A Tükrös Zenekar és az ünneplők megérkezése a Károlyi-kertbe (fotó: STE)
A Tükrös Zenekar a Károlyi-kerti koszorúzáson (fotó: STE)
Tóth János, Szentgyörgyvölgyi Péter, Gyurkó Csilla
a Károlyi-kerti Lajtha-szobornál (fotó: STE)
Berlász Melinda és Solymosi-Tari Emőke zenetörténészek
és Gyurkó Csilla jogörökös a Károlyi-kerti Lajtha-szobornál
Lajtha szobra a Károlyi-kertben
a 2022. június 14-i koszorúzás után (fotó: STE)
Lajtha zongoradarabjai és hegedű-zongora szonatinája a Hubay Jenő Zeneteremben
2022. június 11-én, szombaton, a Hubay Jenő Zeneteremben Marczi Mariann zongoraművésznő Lajtha egy-egy tételét játszotta el az Egy muzsikus írásaiból, valamint a Mesék című sorozatból. Ábrahám Márta hegedűművésznővel az op. 13-as hegedű-zongora szonatinát is előadták. A hangversenyen a Lajtha-darabok mellett Hubay Jenő kompozíciói hangzottak el.
További részletek:
Lajtha zenéje is megszólalt a Néprajzi Múzeum új épületének megnyitóján
2022. május 22-én nyílt meg a Néprajzi Múzeum új épülete a Városligetben. Az eseményen Marczi Mariann zongoraművész Lajtha Anyaság című tételét adta elő az Egy muzsikus írásaiból (op. 1) című sorozatból, valamint ...az őszről és a mezőről... című tételt a Mesék (op. 2) sorozatból.
A Néprajzi Múzeum gyűjteményéről és az új épületről:
Fülep Márk fuvolaművész jótékonysági koncerten játszotta Lajtha szólódarabját
2022. április 8-án, pénteken 18 órakor, Törökbálinton, a Szőnyi Erzsébet Zeneiskolában Fülep Márk Lajtha-díjas fuvolaművész a szerző Mélancolique című fuvola-szólódarabját játszotta el egy a kárpátaljai menekülteket segítő, országosan meghirdetett jótékonysági online hangversenysorozat részeként. Fülep Márk az elmúlt két évtizedben körülbelül 70 alkalommal lépett fel Lajtha-kompozícióval itthon és külföldön.
Lajtha szvittétele a Pastorale sorozatban, a Pesti Vigadóban
2022. március 5-én, szombaton 16 órakor, a Pesti Vigadó Dísztermében tartották meg a negyedszázada nagy sikerrel zajló Pastorale sorozat idei második programját, Vándorévek címmel. A koncert keretében Lajtha op. 56-os III. szvitjének IV., Allegretto tétele is elhangzott, majd Bartók III. zongoraversenye szólalt meg a kiváló fiatal zongoraművésznő, Balog Alexandra szólójával. A Szent István Filharmonikusokat Ménesi Gergely vezényelte, a koncert szerkesztője és műsorvezetője Solymosi-Tari Emőke zenetörténész volt. A két mű Bartók és tanítványa, Lajtha barátságának, szoros szellemi kapcsolatának kívánt emléket állítani a fiatalabb mester születésének 130. évfordulóján. A hangversenyt az M5 televízió is közvetítette.
Elektronikus tanulmánykötet jelent meg,
benne Lajtháról és kortársairól szóló előadásokkal
2022 márciusában a https://www.karpatfesztival.hu/zenetudomanyi-konferencia.html oldalon elérhetővé vált az I. Kárpát-medencei Komolyzenei Fesztivál (művészeti vezető: Bonnyai Apolka zongoraművész) Debrecenben megrendezett zenetudományi konferenciájának teljes előadásanyaga, szerkesztett formában, Gombos László zenetörténész gondozásában. A konferencián Solymosi-Tari Emőke zenetörténész (egyúttal a tanácskozás szervezője) „...bokáig a magyar talajban” – Magyarság és európaiság Lajtha László művészetében címmel tartott előadást. Az érdeklődők Bartókról Bíró Viola, Kodályról Józsa Mónika, Dohnányiról Kusz Veronika, Hubayról Gombos László előadását hallgathatták meg, a barokk iskoladrámákról pedig Medgyesy S. Norbert tartott prezentációt. A 119 oldalas tanulmánykötetet a szerzők fotókkal, dokumentumokkal, kottapéldákkal is gazdagon illusztrálták.
https://www.karpatfesztival.hu/zenetudomanyi-konferencia.html
Két kötetben megjelent Lajtha László valamennyi írása,
Berlász Melinda közreadásában
2022 elején (még 2021-es dátummal) rendkívüli jelentőségű, kétkötetes munka jelent meg a Rózsavölgyi és Társa Kiadó és az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat Bölcsészettudományi Kutatóközpont Zenetudományi Intézete közös kiadásában, Berlász Melinda Széchenyi-díjas zenetörténész közreadásában: Lajtha László írásai. A 800 oldalas tudományos munka Lajtha 104 írását tartalmazza. A mostani két kötetben azon Lajtha-írások is megtalálhatók, amelyek a Lajtha László Összegyűjtött írásai I. című, ugyancsak Berlász Melinda által közreadott, 1992-ben, az Akadémiai Kiadónál megjelent kötetben még nem voltak megtalálhatók. A hosszú, áldozatos munkával, több évtizedes kutatással létrehozott új összkiadás hat fejezetbe rendezve, függelékkel ellátva tárja elénk Lajtha írásait: önéletrajzait, a magyar népzenéről, népzenekutatásról írt munkáit, kéziratban maradt előadásait, a magyar néptáncról, a hangszertörténetről és zenei ikonográfiáról szóló tanulmányait, zenei publicisztikáit, személyes jellegű nyilatkozatait.
Ábrahám Márta és Borbély László koncertje a Bartók Házban
2022. február 5-én a Bartók-házban Ábrahám Márta hegedűművész és Borbély László zongoraművész magyar szonátaestet tartott, Pályatársak címmel. Dohnányi cisz-moll szonátája és Bartók 1. szonátája mellett Lajtha Szonatinája is elhangzott a koncerten.
Három Lajtha-hangverseny januárban a Magyar Rádió együtteseivel
A 2022-es Lajtha László-díjat Pad Zoltán, a Magyar Rádió Énekkarának
vezető karnagya kapta
2022. januárjában és február elején három hangversenyt is hallgathatott a közönség Lajtha műveiből. Január 18-án, kedden 20 órától a Jézus Szíve Jezsuita Templomban (Budapest VIII., Mária u. 25.) a Magyar Rádió Énekkara – Liszt-díjas vezető karnagya, Pad Zoltán vezényletével, Horváth Márton Levente orgonaművész közreműködésével – Lajtha egyházi kompozícióit szólaltatta meg (a négyből hármat: a Magnificatot, a Három Mária-himnuszt és az op. 54-es Misét), és ekkor adta át Gyurkó Csilla, a szerző egyik jogörököse a 2022-es Lajtha-díjat a karnagynak. Január 30-án 19.30-kor, a Budapest Music Centerben a szerző valamennyi világi kórusművét előadta az énekkar és karnagya. Így tehát a két koncert majdnem hangzó összkiadás volt, csak az op. 50-es, zenekarral kísért Missa in diebus tribulationis hiányzott az egyházi művek programjából. Február 1-jén, kedden 19.30-kor a Pesti Vigadó dísztermében folytatódott a Magyar Rádió együtteseihez köthető sorozat: ekkor Vajda Gergely vezényelte Lajtha VI. szimfóniáját a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara élén. A koncert szünetében hallható interjúban a karmester Lajthát – briliáns hangszerelői tudására utalva – „a magyar Ravelnek” nevezte. A zenekari koncerten – Kodály Marosszéki táncok című kompozíciója mellett – egy ősbemutatót is hallhatott a közönség: Hidas Frigyes Concertóját klarinétra és zenekarra.
További részletek:
https://papageno.hu/blogok/korusblog/2022/01/pad-zoltan-vehette-at-iden-a-lajtha-laszlo-dijat
https://hirado.hu/belfold/cikk/2022/01/12/lajtha-130-emlekkoncerten-adjak-at-a-lajtha-dijat
https://www.zoltanpad.com/hu/esemenyek/lajtha-130-hangzo-osszkiadas-egyhazi-muvek-240/240
https://www.zoltanpad.com/hu/esemenyek/lajtha-130-hangzo-osszkiadas-vilagi-korusmuvek-241/241
Képek a díjátadásról
Solymosi-Tari Emőke zenetörténész és Pad Zoltán karnagy a Magyar Rádió együtteseinek
2022. január–februári Lajtha-koncertjeit beharangozó tévéinterjú előtt, az MTVA épületében
Gyurkó Csilla jogörökös és Pad Zoltán karnagy a 2022-es Lajtha-díj
átadása után, a Jézus Szíve Templomban (fotó: STE)
Devich Márton, a Bartók rádió csatornaigazgatója, a Magyar Rádió művészeti együtteseinek
ügyvezetője, Gyurkó Csilla, Lajtha László egyik jogörököse, Pad Zoltán vezető karnagy,
valamint Horváth Márton Levente orgonaművész a Jézus Szíve Templomban,
a 2022-es Lajtha-díj átadása után (fotó: STE)
Pad Zoltán vezető karnagy vezényli a Magyar Rádió Énekkarát a 2022. január 30-án,
a Budapest Music Centerben tartott Lajtha-hangversenyen (fotó: STE)
Sapszon Ferenc és Pad Zoltán karnagyok, valamint Gyurkó Csilla, Lajtha László egyik jogörököse
a 2022. január 30-án, a BMC-ben megtartott Lajtha-hangverseny után (fotó: STE)
Lajtha zongoranégyesének világelső hanglemezfelvétele
2022 elején új hanglemez jelent meg a Sonynál, Paris Bar címmel: a Notos Kvartett (Sindri Lederer, Andrea Burger, Philip Graham, Antonia Köster) – Jean Françaix és Alexandre Tansman egy-egy kompozíciója mellett – Lajtha op. 6-os zongoranégyesét vette fel, a világon legelsőként. A 3 tételes, nagyszabású (több mint félórás időtartamú) darab az 1927-es bemutatója óta nemigen hangozhatott el, korábban hangfelvétel sem készült belőle. A Notos Kvartett kivételesen magas színvonalon, magával ragadóan tolmácsolja a technikailag is igen magas követelményeket támasztó kompozíciót, amelyről a lemezkísérő füzetben Solymosi-Tari Emőke írt ismertetőt.
https://www.youtube.com/watch?v=hAK6CJzhahg
2024 | | | 2023 | | | 2022 | | | 2021 | | | 2020 | | | 2019 | | | 2018 | | | 2017 |
2016 | | | 2015 | | | 2014 | | | 2013 | | | 2012 | | | 2011 | | | 2010 |